Tuesday, March 6, 2012

Fake sun !

Havanin gunesli gorundugune bakmayin. Sicak odamdan disariya bakarken tertemiz gokyuzune ve camimdan iceriye izinsiz sizan gunese aldanip sadece bir hirkayla ativerdim kendimi disariya. Ve yine verilen sozlere sualsizce aldanip, sonrasinda hayal kirikligina ugramis gibi usuyerek sicak odama yeniden dondum... Su havalarda olmasa konusacak hic birsey olmayacak sanki degil mi ?

Don't believe how weather looks sunny. While I was looking outside from my window of my warm room to the blue sky and the sun shining through my face unexpectedly, suddenly I grabbed my cardigan and went out. Surely, it didn't take so long to understand how the weather is cold and then I turned back my warm and safe room feeling myself as if someone given promises but ends with disappointments. Don't you think if there would be no weather condition, what we would have been talking about ? 

OUTFIT

TWIST cardigan / hirka
IPEKYOL collar / atki
ASOS sweater / kazak
ZARA jeans
TOPSHOP loafers
BALENCIAGA purse / canta
Vintage G. FERRE sunnies / gunes gozlugu

Photos by I.S

4 comments:

  1. Bu loaferlardan ben de denemiştim ama numarası kalmadığı için alamamıştım güle güle kullan canım:) Çok güzel fotoğraflar, gözlüğün de! ve saçlarının toplu halini çok sevdim

    ReplyDelete
  2. papişlerin coook güzelmiş. ve fotoğraflarda ışık sen herşey süper gorunuyor...

    ReplyDelete